Loading...

Tuuleenergeetika

Pidev areng tuuleenergeetikas kasutatavate agregaatide vallas nõuab järjest uusi spetsiaalseid eriti kvaliteetseid tooteid. Meie tootevalikusse kuuluvad näiteks VE-põhised liimpahtlid, erakordselt elastsed LSE-Gelcoatid, aga ka asjakohased tulekaitsesüsteemid.

Tänapäevased tuulejõujaamad toodavad elektrienergiat sellisel määral, mis ei olnud veel mõni aeg tagasi mõeldav. Seoses 20-aastase nõutava talitlusaja üha kasvavate, eelkõige dünaamiliste mehaaniliste koormuste tingimustes ning suuremate agregaatide kasutuselevõtuga tuuleparkides on konstruktsioonimaterjalide valikul määravaks teguriks nende väsimuspiir.

Rootorilabade kvaliteedi määrab paljude liimliidete usaldusväärsus. Koorikkestade ja ühendustalade liimimiseks on vajalikud paksud liimliited, seejuures ei tohi materjal hakata kaldpindadel voolama.

Gelcoati ülesanne on kaitsta nii rootori labasid kui ka agregaadi korpust ilmastikuolude, näiteks niiskuse, päikesekiirguse, temperatuuri mõju ja löökkoormuste eest. Seetõttu on nõutavad suure elastsuse ja hea löögikindlusega materjalid.

BÜFA Composite Systemsi tootevalik hõlmab eritooteid, mis vastavad selle tööstusharu rangetele kvaliteedinõuetele (näiteks VE-põhised liimpahtlid, erakordselt elastsed LSE-Gelcoatid, Firestopi tulekaitsetooted).

 

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. |More info |Agreed
Küsige tööstuse kohta